ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ!

СОЛОТВИНО

Селище Солотвино розташований в Тячівському районі на Закарпатті, між гірськими хребтами Салаван і Магура на висоті 200-300 м над рівнем моря. Солотвино багата унікальними природними рекреаційними ресурсами: соляними шахтами (працюють цілий рік), карстовими соляними озерами, концентрація солі в яких вище, ніж в Мертвому морі, грязями з високим вмістом мінеральних компонентів. У солоних озерах купатися можна з квітня по листопад, але краще приїжджати в травні-липні і вересні. З Мукачево в Солотвино ходять маршрутки.

Солотвино не може похвалитися пристойною інфраструктурою для відпочинку. Це місце вибирають насамперед для лікування складних захворювань.

Клімат
В Солотвино вологий помірно-континентальний клімат, гори захищають селище від холодних вітрів. Температура води в термальних озерах в купальний сезон становить + 22-27 ° С.

Середня температура повітря:
Квітень +10 ° C
травня +15 ° C
червня +19 ° C
липня +24 ° C
серпня +20 ° C
вересня +17 ° C

Готелі
Українська алергологічна лікарня, обласна алергологічна лікарня, численні бази відпочинку, приватний сектор. Сервіс та побутові умови далекі від ідеалу.

Біля озер можна ставити намети.

Лікування
Основним методом лікування в Солотвино є спелеотерапія в умовах мікроклімату соляних шахт на глибині 300 м. В них в 10 разів нижче кількість мікроорганізмів, ніж у звичайному повітрі, стабільна температура – + 23 ° С і відносна вологість – 20-60%. Лікування проводиться протягом 15-25 сеансів по 5-10 годин. Соляні шахти показані людям, що страждають на бронхіальну астму та інші неспецифічними респіраторними захворюваннями. Доповненням до спелеотерапії є солоні озера. Концентрація ропи (соляного розчину) в них – до 32-33%. Бруду по берегах цих озер також мають лікувальні властивості.

Солоний розчин і паласові грязі дають позитивний ефект при лікуванні захворювань серцево-судинної, нервової систем, залишкових явищ флебітів та тромбофлебітів, хвороб опорно-рухового апарату, урологічних захворювань, псоріазу, атопічного дерматиту, жіночих, чоловічих проблем, радикуліту, ревматизму, артриту, бронхіту , астми, алергії.

В Солотвино знаходиться кілька озер: з прісною водою, солоної і йодованої. Тому варто проконсультуватися з лікарем, чи немає протипоказань для купання в солоній і йодованої води.

Розваги
На озерах можна покататися на човнах та водних велосипедах. В Солотвино багато кафе, дискотек. Щороку в липні проходить Фестиваль культур національних меншин «Мелодії соляних озер».