ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ!

СХІДНИЦЯ

Курортний комплекс Східниця має багатопрофільний характер, що поєднує дію курортів типу Трускавця, Боржомі, Кисловодська, Карлових Вар.

Східницька вода «Нафтуся» – великий, унікальний дар природи, який допомагає знайти здоров’я, молодість і захист від похмурих реалій екології сучасних міст. Бальнеологічний курорт Східниця – це можливість прекрасного відпочинку в древніх Карпатах, надзвичайно чисте гірське повітря і воістину жива вода «Нафтуся»!
Вода «Нафтуся» поліпшує процеси уродинаміки в організмі, сприяє виведенню піску, запобігає каменеутворенню, підвищує активність функції залоз внутрішньої секреції, виводить з організму радіонукліди, шлаки. Покращує функції печінки і відновлює імунну систему.
«Нафтуся» поліпшує процеси уродинаміки в організмі, сприяє виведенню піску, дрібного каменю, діє протизапально, знижує і протидіє патологічної сегментації кристалів солей, запобігає каменеутворенню, підвищує активність функції залоз внутрішньої секреції, виводить з організму радіонукліди, шлаки, і недоокислені продукти обміну. Покращує функції печінки і відновлює імунну систему, має жовчогінну, знеболювальний, дезінтоксаціонним впливом.

Мінеральні джерела Східниці займають територію в 8 квадратних кілометрів.
Східницька “Нафтуся” – неоціненний дар природи. Ресурси мінеральної води за різними оцінками коливаються від 80 до 100 кубічних метрів на добу, майже вдвічі перевищуючи водні ресурси Трускавця.

Джерело №1
Це гідрокарбонатно-натрієва вода. Лікарі радять вживати цю воду при захворюваннях: сечокам’яної хвороби, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоцистах нетуберкульозного походження, а також при захворюваннях жовчовидільної системи

Істочнік №2-с 
Це гідрокарбонатно-натрієві, середньої мінералізації (типу “Боржомі”, “Поляна Квасова”) . За фізіологічною дією вода “2-с” впливає на кислотно-лужний баланс, сприяє зменшенню кислотноутворюючої функції шлункових залоз. Ефективно використовується при гастритах з підвищеною та нормальною кислотністю, виразковій хворобі, хронічних панкреатитах, колітах.

Істочнік №3
Це слабо мінералізована слабо-кисла гідрокарбонатно-кальцієва вода. Вода має сечогінну та протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі, при зниженій функції сприяє відновленню нормальної роботи нирок.

Істочнік №8,9,10 (бювет)
Це гідрокарбонатно-кальцієві води. Їх рекомендують при захворюваннях печінки і жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчнокам’яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології сечовивідних шляхів, нирок (сечокам’яна хвороба, хронічний пієлонефрит). Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок.

Істочнік №15
У водах цього джерела з високим вмістом заліза, вуглекислоти і марганцю. Аналогів більше немає. Воду цього унікального джерела рекомендовано вживати при хронічних захворюваннях шлунка зі зниженою кислотністю, яка супроводжується анеміями, а також при інших видах анемії, після кровотеч, пізніх хлорозів. Ця вода особливо допомагає при виведенні з організму радіонуклідів.

Істочнік №13
За фізико-хімічними властивостями воно подібне до джерела № 15. Вода гідрокарбонатно-кальцієва. При вживанні цієї води змінюється секреторна функція шлункових залоз з різною інтенсивністю, підвищується вироблення пепсину. Іони двовалентного заліза, як специфічний регенератор крові, прискорюють утворення еритроцитів і служать своєрідним будівельним матеріалом для гемоглобіну.

Істочнік №25 і 26
За своїм хімічним складом це слабо мінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води. Вони мають в наявності всі характерні групи мікроорганізмів для вод типу “Нафтуся”. Їх рекомендують вживати при захворюваннях нирок і після хвороби Боткіна.