ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ!

КРИМ

Перлина Чорного моря, благословенний Крим є не тільки місцем відпочинку, де можна на час забути про труднощі і проблеми, плани і завдання, отримати насолоду від сонця, морем, природою, історичними раритетами, кафе, ресторанами та атракціонами, завести приємні знайомства, пофліртувати.

Кримський півострів – це найкраща база Чорного моря, всього колишнього Союзу, та й усієї Східної Європи для оздоровчого відпочинку, лікування багатьох важких хронічних захворювань, база для відновлення сил, для реабілітації.
Перш за все, такі умови в Криму створюються кліматом, морем і великою кількістю цілющих джерел, грязьових курортів.
Тут, на Південному березі Кримського півострова, а так само в Саксько-Євпаторійському регіоні найбільш розвинена інфраструктура лікувального і оздоровчого відпочинку. Проблеми впливу клімату і погоди на організм людини, можливості моря, сонця і інших природних факторів для лікування і зміцнення здоров’я розробляються в кількох кримських НДІ.
У багатьох здравницях Південного узбережжя створені всі умови для лікувальних процедур, що поєднуються з природним впливом клімату Криму. Це лікувальні пляжі, кліматопавільйони, веранди, спеціальні приміщення для прийняття сонячних і повітряних ванн в холодну пору року. У багатьох санаторіях відпускається комплекс кліматолікувальних процедур, що включає сонячні та повітряні ванни, ультрафіолетове опромінення, купання в спеціально насичених басейнах, обтирання морською водою, дихальної гімнастики.

Серед усіх форм кліматолікування в Криму особливе місце по праву займають дозовані прогулянки з сходженнями. Лікувальні властивості гірських стежок неоціненні. Це справжні доктори без ліків. Прогулянки по маршрутним теренкурам, що проводяться на відкритому повітрі, є ідеальним поєднанням впливу на організм кліматичних факторів і руху. Краса природи, спокійні обставини прогулянок створюють передумови до нормалізації психоемоційної сфери людини.

У тісному зв’язку з кліматотерапією в здравницях Криму здавна застосовується один з найдавніших методів лікування хворих – винотерапия – застосування винограду або виноградного соку з лікувальною метою. Фізіологічна дія і лікувальний ефект віноградолеченія обумовлені, головним чином, високим вмістом у винограді глюкози і солей калію. в деяких сортах винограду містяться біологічно активні речовини, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток бактерій.
Велика розмаїтість природних умов Криму – рельєфу, клімату, гідрології та геологічної будови викликає різноманітність і складність формування на його території підземних, зокрема мінеральних вод. На півострові є вуглекислі, сірководневі, метанові і змішаного складу води, азотні, слаборадонові і не газують, а так само частково і термальні джерела. Іонно-сольовий склад мінеральних вод Криму дуже різноманітний.
Так само цілющим природним факторам Криму є лікувальна грязь. Лікувальні грязі- це природні опади водойм, що становити собою однорідну тонкодисперсную пластичну масу, яку застосовують в нагрітому стані для грязелікування.
За походженням і складом лікувальні грязі поділяються на кілька типів. Найбільш часто в курортній практиці використовують сульфідні мулові грязі, торф’яні грязі і сапропелеві грязі. Грязелікування в криму- найважливіший напрям оздоровлення в багатьох санаторіях.

Хімічний вплив лікувальних грязей пов’язано з наявністю в них як неорганічних, так і органічних сполук, біологічно активних мікроелементів, які проникаючи через неушкоджену шкіру, впливають на функції ряду органів і систем організму. Поліпшуються обмінні процеси, кровообіг, харчування тканин, відбувається імунологічна перебудова організму, пригнічуються алергічні реакції і підвищуються захисні функції організму.

Сприятливий клімат – третій основний природний фактор, широко застосовуваний в санаторно-курортному лікуванні в Киму. На формування клімату оказиавют вплив сонячне тепло, циркуляція атмосфери, рельєф місцевості, водойми, характер ґрунту і рослинності. Клімат приземного шару повітря тієї чи іншої органиченно зони, що має деякі специфічні особливості, називається мікрокліматом. Для клімату має величезне значення географічне положення курорту – відстань до моря і висота над рівнем моря. Невисока вологість повітря в криму, фітонцидні властивості повітря в парках особливість Кримського півострова.
Використання таких природних фізичних факторів як повітря, вода, сонце, є найбільш ефективним способом тренування і загартовування організму. З методів кліматотерапії найбільш широко застосовується аеротерапія – використання впливу відкритого повітря. У різноманітних формах і дозуваннях аеротерапію (повітряні ванни, прогулянки) призначають практично всім хворим.

Істотною частиною кліматотерапії є геліотерапія, що призначається у вигляді місцевих та загальних сонячних ванн. Сонячні промені, головним чином ультрафіолетові, володіють яскраво вираженою біологічною дією. Сонячне опромінення підвищує захисні функції шкіри, сприяє утворенню вітаміну D, необхідного для нормального обміну фосфара і кальцію в організмі.

Одним з дієвих видів кліматотерапії є купання у відкритих водоймах. При купанні в морі цілющий вплив на організм надає склад морської води. На курортах купання використовується як лікувальний метод при функціональних порушеннях нервової системи, серцево-судинних захворюваннях, порушенні обмінних процесів і ряду інших захворювань.